У сумській школі вчитель закликав учнів привітати рідних з окупаційним святом

24 лютого 2021 Трафунки
Share Button
Фото "Суспільне"
Вчитель сумської школи закликав учнів привітати своїх рідних із святом 23-го лютого.

Допис у соцмережі опублікувала мама однієї з учениць 18-ї школи Ольга Герасименко.

Жінка написала, що 22 лютого на уроці захисту вітчизни вчитель нагадав учням привітати рідних з 23 лютого.

Інцидент трапився 22 лютого під час уроку в середній школі. Педагог, який закликав учнів “не забути” про свято окупанта – полковник Соломонов Борис Володимирович. Він є учителем вищої категорії.

Як пише “Суспільне” адміністрація школи, про розмову між вчителем Борисом Соломоновим та учнями дізналася з інтернету. 23 лютого з цього приводу викладач написав пояснювальну, розповів директор закладу Олександр Серпенінов.

“Учителю згідно з його пояснювальною, тим фактом, який дійсно підтвердився, мною була винесена догана за те, що він не мав права нав’язувати свою думку дітям в школі. 14 жовтня, 6 грудня і День Небесної сотні – у школі проводяться всі заходи, які стосуються військово-патріотичного, громадського виховання”, – сказав він.

Борис Соломонов працює у школі 36 років. Як усе було, розповів Суспільному телефоном.

“Учора були уроки в 10-11 класах. Перед уроком я вистроїв їх, заспівали гімн, як у програмі, бо я викладаю предмет – захист України. Перед уроком кажу: дівчата і хлопці, ви знаєте, яке завтра свято? Вони – 23 лютого. Кажу: це свято заборонене в Україні, однак ваші дідусі і бабусі, які служили в армії, які воювали в різних регіонах нашої держави, за її межами, ви їх привітайте, їм буде приємно. Не знаю, що я сказав кримінального. Привітати зі святом радянської армії, не російської”, – говорить вчитель.

Суспільне запитало батьків дітей початкової школи стосовно ситуації, яка сталася.

“З позиції вчителя – неправильно. Святкувати чи не святкувати – це особистий вибір кожного. Якщо ти – вчитель, то на тобі відповідальність лежить подвійна. Особисто святкуй, а закликати до цього учнів – неправильно”, – говорить Тетяна Легеза.

Батько школяра Ярослав Самойленко зазначив: “Я проти, тому що 23 лютого пов’язане з Радянським союзом. Це ми пройшли, вийшли з цього. Свято у нас раніше було 23 лютого, але ж його перенесли, зробили День Захисника України. Тому вважаю, що недоречно”.

“Ми особисто не святкуємо. Я вважаю, що вчитель немає так робити, адже це справа кожного, кожної родини. Про це дитині зобов’язані говорити в сім’ї”, – каже пані Олександра.

За словами кандидата історичних наук Олександра Вовка, факт створення у цей день Червоної армії не відповідає дійсності.

“23 лютого 1918 року від якого начебто виводилося створення Червоної армії, це не відповідає дійсності. Насправді перші загони червоноармійські створювалися не в цей час. А якраз в цей день, 20-ті числа лютого, коли німці дуже сильно гнали червоноармійців, особливо Дибенко, який просто втікав перед ворогом, який наступав, і навіть Ленін їх сварив: от, подивіться, як ви воюєте. Дата, по суті, абсолютно химерна і прив’язана вона ні за що”, – зазначив він.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі