У ТКГ розповіли, чи покарають жителів ОРДЛО та Криму за участь у “виборах” РФ

20 вересня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Всі рішення будуть приймати після повернення Криму та Донбасу.

Про це заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в інтерв’ю телеканалу “Дом”.

Російська Федерація повинна відповісти за залучення до “виборів” до Державної думи жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Покарання можуть понести й українці, які брали участь у виборах до Держдуми РФ.

За його словами, питання щодо форми та термінів відповідальності РФ за так звані вибори до Держдуми РФ вирішуються дипломатією США та українським військово-політичним керівництвом.

“Думаю, що в промові президента на Генасамблеї ООН буде дана політична оцінка цьому залученню. І що стосується заходів на рівні української держави, то, як відомо, Рада національної безпеки й оборони 17 вересня ввела санкції проти тих людей, які організовують і проводять такі “вибори”, – нагадав спікер ТКГ.

При цьому він вказав, що відповідальність звичайних жителів окупованих територій за участь у виборах залежить від їх залученості в процес, тому не можна “всіх одним миром мазати”.

“Є люди, які змушені це зробити, щоб не залишитися без роботи. Ті ж самі бюджетники, яких ставлять на окупованих територіях в дуже жорстке становище: не “голосуєш” – ти без роботи. А можливо, тебе ще будуть переслідувати. Є люди, які добровільно взяли й пішли”, – зазначив Арестович.

За його словами, всі рішення будуть приймати після повернення Криму та Донбасу.

“Ми відокремимо зерна від полови. Будемо розбиратися в кожному випадку окремо. Я повністю впевнений, що прості люди не постраждають. Постраждають в першу чергу ті, які приймали відповідні рішення і виступали посібниками окупантів”, – підкреслив політик.

Також він порадив посібникам окупантів покинути окуповані території України, тому що залишитися “буде не найкращим рішенням для них”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі