У ТКГ розповіли, що Росія блокує роботу політичної підгрупи

29 листопада 2021, 05:00 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Представники Російської Федерації блокують роботу політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з кількох напрямів.

Про це у програмі “Взгляд с Банковой” телеканалу UA розповів народний депутат України (фракція “Слуга народу”), представник України у політичній підгрупі ТКГ, в.о. першого заступника української делегації у ТКГ Андрій Костін.

“У підгрупі з політичних питань, у якій я представляю українську делегацію у ТКГ, відбувається дуже складна дискусія”, – зазначив він.

Так, рік тому на рівні ТКГ було ухвалено рішення, щоб політична підгрупа розробила так званий план дій щодо реалізації Мінських угод.

“Але оскільки підходи дуже різні до того, як реалізовувати Мінські домовленості, наша делегація внесла свій проєкт плану ще рік тому. Він не підтримується, на жаль, нашими візаві з переговорів. До того ж, російська делегація відмовляється брати активну участь в обговоренні цього доручення Тристоронньої контактної групи, що, на мій погляд, свідчить про те, що вона не хоче брати на себе відповідальність, яку вона має нести як учасник ТКГ”, – сказав Костін.

Він додав, що протягом останніх місяців у політичній підгрупі українська делегація порушувала питання щодо необхідності розглядати, зокрема, традиційні для політичної підгрупи питання порядку денного.

“Зокрема адаптацію закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування…” у зв’язку з включенням до цього закону так званої формули Штайнмаєра. І тут ми також не можемо досягти взаєморозуміння – наші візаві щодо консультацій не хочуть продовжувати розгляд цього законопроєкту”, – продовжив в.о. першого заступника української делегації у ТКГ.

Костін наголосив, що саме ухвалення законів є основним елементом політичного врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Це ж не лише закон про особливий порядок місцевого самоврядування, але й закон про амністію, закон про особливості проведення місцевих виборів”, – додав він.

“Ось у зв’язку з чим робота в політичній підгрупі зараз має характер таких дискусій – і щодо того, що робити з планом дій, і щодо нашої пропозиції повернутися до роботи над законопроєктами… На наш погляд, цю роботу заблоковано у зв’язку з тим, що Російська Федерація не готова і не збирається на цей час сприяти цьому політичному врегулюванню”, – вважає Костін.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі