У вересні у Львові відкриють площу Коліївщини після реконструкції. Фото

22 липня 2021 Львів
Share Button
фото Діла
1 вересня у Львові відкриють площу Коліївщини після тривалої реконструкції. До кінця серпня планують завершити усі ремонтні роботи. Станом на сьогодні вже виконана значна частина робіт по мощенню: хідники та тротуари з обох сторін площі відновлено і встановлено нове гранітне покриття. Загальна вартість реконструкції — 3 млн 632 тис грн.

Про це повідомила “Ділу” начальниця відділу управління охорони історичного середовища ЛМР Маріанна Мороз.

Зараз також замощують середину площі та завершать роботу до кінця тижня. Загалом, до кінця серпня планують завершити усі роботи та відкрити її для людей 1 вересня.

“Перед реконструкцією були проведені археологічні дослідження.У новому мощенні виконано трасування мурів кам’яниць, що колись були зведені на цій площі, та межового муру. Також змонтовано чашу майбутнього фонтану, що імітуватиме автентичну криницю. По периметру площі також використано історичну бруківку, яка була тут раніше.

 У проекті велику увагу приділено озелененню, буде висаджено різноманітні кущі та дерева: глід, грушу, троянду, бруслину, тощо. Раніше площа була погано освітлена у нічний час, тому прийняте рішення розмістити 7 нових вуличних ліхтарів. Також буде розміщено об’єкти вуличної інфраструктури, відмовилися від традиційних лавок, натомість змонтують стільці. Сподіаємося, що оновлена площа стане не тільки затишним місцем для мешканців прилеглих будинків, а й привабливим місцем відпочину для туристів у самому серці міста”, – розповіла Маріанна Мороз.

Загальна вартість робіт становить 3 млн 632 тис гривень. У цю суму входить і роботи з будівельним підрядом, і технічний нагляд, і археологічні роботи.

Як повідомив директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик, ремонт відбувся в рамках проєкту “ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину”, який реалізовує управління охорони історичного середовища ЛМР спільно з ГО “Центр міської історії”, ГО “Лабораторія міського простору” та відділом культури Уманської міськради.

“Проєкт фінансувався Європейською комісією в Україні. Від європейських партнерів ми отримали близько 2 млн грн грантових коштів, а решту дофінансовували з міського бюджету”, – каже Павло Богайчик.

Зазначимо, що у травні цього року під час реконструкції площі Коліївщини у Львові, де тривають археологічні роботи, Науково-дослідний центр “Рятівна археологічна служба” знайшла фрагмент середньовічного Високого муру. Мур зберігся на висоту 1,2 метра, а над ним розташовані інженерні комунікації.

фрагмент середньовічного муру

Також в грудні 2020 року під час розкопок на площі Коліївщини археологи виявили рештки фундаментів будинку, кам’яне мощення пивниці, а також рештки криниці 1844 року.

Нагадаємо, площа Коліївщини — одна з найменших площ у Львові. Розташована в історичному центрі міста, між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською. Названа в пам’ять про Коліївщину. Її довжина становить близько 30 м, а ширина 23 м. Розташована в колишній єврейській дільниці Львова поблизу Простору Синагог та була одним з центрів щоденного життя дільниці.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі