У Версальському палаці з’явився україномовний аудіогід

17 квітня 2021 Культура, Світ
Share Button
Фото з відкритих джерел
У Версальському палаці, що знаходиться у Франції, з'явився україномовний гід.

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська у Facebook.

“У багатовіковій історії палацу є місце й для українців. Саме у Версалі син гетьмана України Пилипа Орлика, а заразом і генерал-лейтенант королівської армії Людовика XV, кавалер ордена Святого Людовика Григорій Орлик відсвяткував своє весілля”, – зазначила вона.

Вона зазначила, що задля появи аудіогіду потрібно було дев’ять місяців, щоб після закінчення карантинних обмежень усі охочі відвідувачі Версальського палацу змогли почути екскурсію українською мовою.

“Весь цей час був необхідний, щоб провести перемовини з Версалем, підписати договір, знайти підрядників для перекладу, редагування текстів, акторів озвучування, здійснити інтеграцію в застосунок та тестування. Це був довгий, але дуже цікавий процес, який дав гарний результат”, – зазначила перша леді.

Зеленська подякувала Посольству України у Франції, МЗС та дружині Президента Франції  Бріжит Макрон за сприяння появи україномовного аудіогіда.

“З нетерпінням чекаю на відкриття Версальського палацу після зняття карантинних обмежень. А поки ми працюємо далі. Наступний аудіогід на черзі вже цього місяця – у Національному музеї історії в Данії”, – анонсувала Олена Зеленська.

Нагадаємо, що минулого тижня україномовний аудіогід з’явився у двох турецьких музеях.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі