У ЄС відреагували на вибори до Держдуми РФ в окупованому Криму

21 вересня 2021, 05:00 Політика
Share Button
Фото: ZN.UA
Євросоюз ніколи не визнаватиме результати російських виборів у Криму, який є територією України, і занепокоєний цілеспрямованими діями влади РФ, яка напередодні виборів до Держдуми роздала російські паспорти українським громадянам на тимчасово окупованих територіях

Про це повідомляє «Укрінформ».

«ЄС вірить у важливість вільних і чесних виборів, де б вони не відбувалися. Протягом останніх кількох днів ми бачили, що вибори до Держдуми та регіональні вибори проходили в атмосфері залякування критиків і незалежних голосів, та без визнаних міжнародних спостерігачів”, – наголосив Стано.

За його словами, в ЄС шкодують про рішення Росії обмежити формат міжнародної місії ОБСЄ зі спостереження за виборами.

Речник підкреслив: “Ми взяли до уваги інформацію надійних джерел, які повідомляли про низку серйозних порушень під час голосування. Перед виборами чинився великий тиск на опозицію, громадянське суспільство активістів, правозахисників”. Він зазначив, що тиск робився для того, щоб змусити мовчати будь-які критичні голоси

Стано зазначив, що ЄС стурбований тим, що мешканцям непідконтрольних Києву українських територій на Донбасі видавали російські паспорти, щоб вони голосували на цих виборах. Він додав, що це суперечить Мінським угодам.

Нагадаємо, 17-19 вересня РФ провела вибори в Державну думу, в тому числі й в окупованому українському Криму. Також до виборів залучили жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. За даними ЗМІ, в окупованому Криму явка станом на 19 вересня становила 47%.

У РНБО раніше заявили, що Україна введе санкції через російські вибори до Держдуми.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі