У ЄС заявили, що Росія не є «посередником» конфлікту на сході України

10 жовтня 2021 Політика
Share Button
Фото: Укрінформ
З підписанням Мінських домовленостей Росія взяла на себе зобов’язання щодо мирного врегулювання конфлікту, тому її намагання легітимізувати так звані "народні республіки" на Сході України є неконструктивними.

Про це під час засідання Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва у Європі заявила місія Європейського Союзу в ОБСЄ, передає Укрінформ.

“ЄС хотів би повторити, що Мінські угоди, підписані Російською Федерацією, однозначно встановлюють, що ТКГ складається з представників України, РФ та ОБСЄ, причому остання є посередником. Тому Росія чітко взяла на себе зобов’язуючу відповідальність за мирне врегулювання конфлікту. У цьому контексті спроби Росії легітимізувати так звані “народні республіки” на Сході України не є конструктивними”, — йдеться у заяві.

У ЄС також наголосили, що рішуче відкидаються російський наратив про те, що Росія є нібито посередником у “внутрішньоукраїнському конфлікті”. “Ми закликаємо Росію як сторону конфлікту взяти конструктивну участь у обговореннях Тристоронньої контактної групи та повністю виконувати Мінські угоди”, – зазначається у заяві.

Вітаючи поновлення змістовних дискусій в економічній та гуманітарній робочих групах ТКГ, Євросоюз сподівається на прогрес у питанні щодо відкриття КПВВ “Золоте” та “Щастя” з боку ОРДЛО, як і інших пунктів пропуску, які продовжують бути закритими.

Окремо в ЄС висловили занепокоєння стосовно обмежень роботи СММ ОБСЄ, “90% з яких відбуваються в непідконтрольних уряду районах”, а також щодо “глушіння” та обстрілів безпілотників місії.

Було заявлено, що “винні мають понести відповідальність – як політичну, так і фінансову”. У ЄС також закликали Росію вплинути на підтримувані нею збройні формування з метою усунення перешкоджань.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі