У Єврокомісії відреагували на рішучість Зеленського побороти вплив олігархів в Україні

26 вересня 2021, 10:33 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
У Європейській комісії привітали, що в Україні ухвалили закон про олігархів. Також тут очікують на подальші кроки в цьому напрямку.

Європейська комісія підтримує рішення Президента України Володимира Зеленського боротися з корисливим впливом олігархів на життя країни. Водночас орган відзначив боротьбу з корупцією, передає Інтерфакс.

В органі наголосили, що ухвалення такого закону – це крок уперед.

“Ми очікуємо, що закон виконуватимуть повністю, рішуче та юридично обґрунтованим чином”, – зауважили у Єврокомісії.

Водночас європейські політики вважають, що, крім реалізації документу, потрібні додаткові кроки. Зокрема, “для закриття інституційних прогалин в Україні і для досягнення бажаного ефекту деолігархізації”.

“Україна доклала багато зусиль, щоб закрити простір для корупції, зокрема за допомогою очищення банківського сектора й забезпечення прозорості державних закупівель… Ми закликаємо продовжувати ці зусилля в інших секторах, уражених корупцією”, – додали в Європейській комісії.

Також тут переконані, що “в центрі боротьби за зміцнення верховенства права, зміцнення довіри до державних установ і розкриття економічного потенціалу України має стояти зміцнення запланованих і наявних інституцій”. Мовиться про органи, що відповідають за верховенство права, включно із судовою системою. Також це, зокрема, Антимонопольний комітет, суспільне мовлення та незалежний регулятор преси.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі