У Євросоюзі хочуть покращити умови працевлаштування для заробітчан

12 жовтня 2020 Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Рада ЄС рекомендувала державам Євросоюзу та Єврокомісії подбати про покращення умов працевлаштування на сезонні роботи. Ці рекомендації можуть стосуватися і сезонних працівників з України.

Як повідомляє “DW“, Рада Європейського Союзу ухвалила рішення щодо покращення умов роботи та проживання сезонних працівників у ЄС, зокрема і з третіх країн. Документ, датований 9 жовтня, містить низку рекомендацій, адресованих передусім державам ЄС, адже саме вони відповідальні за дотримання трудового законодавства.

Зазначається, що одна з рекомендацій – забезпечити, аби цілковито дотримувалися європейських та національних норм щодо залучення громадян третіх країн на сезонні роботи та створення для них умов праці та проживання. Для цього держави мають зокрема надавати працівникам інформацію про їхні права та обов’язки зрозумілою для них мовою. Це може бути їхня рідна мова або ж мова, яку вони, найімовірніше, розуміють.

Повідомляється, що Рада ЄС пропонує подумати над запровадженням чітких правил для агенцій з працевлаштування на сезонні роботи. Йдеться про те, щоб ці агенції не могли збирати надмірну чи незаконну платню за відправку людей в іншу країну на сезонні роботи. За задумом Ради ЄС, агенції повинні надавати простою мовою інформацію про тривалість працевлаштування, про те, як нараховується зарплата та чи вираховується з неї оплата за помешкання, про умови роботи та оплату медичної допомоги.

Окрім того, у Раді ЄС хочуть, щоб схожі вимоги діяли і для агенцій у країнах за межами Євросоюзу. Для цього в документі радять державам ЄС і Єврокомісії запровадити в угоди з третіми країнами положення про заборону нечесних практик рекрутування сезонних працівників, наприклад, щоб із них не збирали надмірну плату за працевлаштування на сезонні роботи до ЄС.

Також національним державам в Єврокомісії радять подбати про те, щоб сезонним працівникам не виплачували зарплату, нижчу за стандарти країни, де вони працюють. Також вони мають запобігти “експлуататорським практикам” і торгівлі людьми, які поїхали на сезонні роботи.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі