У Запоріжжі викрили групу осіб, яка створила фейкову міську раду

Share Button
Фото: Офіс генерального прокурора
У Запоріжжі група осіб намагалася сформувати псевдодержавне утворення для розхитування суспільно-політичної ситуації в регіоні.

За даними слідства, вони створювали так названі «альтернативні» органи місцевого самоврядування – районні ради у місті, до яких обирали депутатів, повідомляється на сайті Офісу генерального прокурора. Для «легалізації» незаконної структури фігуранти розробляли фіктивні документи: статути, посвідчення депутатів, печатки, паспорти та інше. Для безпосереднього обрання та участі у «альтернативних» органах місцевого самоврядування два організатори шляхом обману або зловживання довірою отримували від майбутніх учасників кошти на банківську карту в якості волонтерської підтримки їхньої діяльності.

Фото: Офіс генерального прокурора

Окрім того, організатори групи створили сторінку в одній із соціальних мереж, де розміщували інформацію із закликами до громадян приєднуватися до псевдо-державного утворення. Агітатори планували «розформувати» місцеві органи державної влади і місцевого самоврядування на території міста. Для цього вони поширювали інформацію про створення так званої «ліквідаційної комісії». Також фігуранти пропонували легалізувати зброю шляхом видачі фіктивних «дозвільних документів».

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів, під час яких вилучено печатки псевдо-органів «Запорізька міська рада» та «Комунарська районна у м. Запоріжжя рада», папки з документацією псевдо-органу «Запорізька міська рада», документи «Конгресу громадських об’єднань», чорнові нотатки, посвідчення громадської організації «Народний контроль» на різні імена, так звані документи «органу місцевого самоврядування держави України Дніпровського району», різну символіку та технічні прилади, зазначається у повідомленні.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру членам групи.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі