У заповіднику «Асканія-Нова» масово гинуть червонокнижні журавлі

11 січня 2021 Світ тварин
Share Button
Фото із відкритих джерел
Поліція Херсонщини проводить розслідування через вимирання червонокнижних птахів у заповіднику «Асканія-Нова».

Про це повідомили у Національній поліції.

В ході моніторингу соціальних мереж співробітниками поліції був виявлений факт вимирання червонокнижних журавлів у заповіднику «Асканія-Нова». Наразі поліцією відкрите кримінальне провадження, проводиться досудове розслідування.

На місці події слідчі Чаплинського відділення поліції встановили всі обставини події та розпочали досудове розслідування. За словами директора заповідника, впродовж тижня вимерло близько 185 сірих журавлів, які занесені до Червоної Книги України. Однією з версій слідчих є те, що журавлі могли харчуватись зерном, обробленим хімікатами, яке посіяне фермерами на навколишніх полях для боротьби з гризунами.

Наразі лабораторним шляхом встановлюються  причини загибелі птахів. На місці події працюють працівники поліції, Держпродспоживслужби  та екологічної інспекції.

Відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 «Забруднення або псування земель» Кримінального кодексу України. Поліція встановлює коло осіб, причетних до вимирання птахів. Також встановлюються збитки, завдані державі. Досудове розслідування триває.

Також стало відомо, за даними херсонських журналістів, що Державна служба з’ясувала деякі причини загибелі 185 сірих журавлів червоної книги в “Асканії-Новій”.

За даними прес-служби управління Держспоживслужби, на місце події прийшли фахівці та знайшли 46 трупів сірого журавля та жодних тіл інших видів птахів не виявлено.

Декілька загиблих птахів відправили до Одеської обласної лабораторії державної ветеринарної медицини для дослідження хвороби Ньюкасла та патогенного пташиного грипу. Підозри не підтвердили.

У той же час до Херсонської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини відправили декілька птахів.

Під час розтину трупів встановили такий патологічний діагноз:
1. Постійна гіперемія та набряки легень.
2. Білкова зернова дистрофія печінки, серце.
3. Катарально-геморагічний гастрит.
4. У порожнині грудей велика кількість неживої крові.
5. Точка крововилив на міокардіум.

Патологічний матеріал був спрямований на бактеріологічні дослідження про сальмонельоз, пастерельоз та хімічну токсикологію – токсичність та присутність отрути. Тривають дослідження бактеріальних інфекцій.

У м ‘язах та внутрішніх органах мертвих птахів вміст миш’яка, нітратів та нітритів є у межах допустимих норм.

Всі матеріали передадуть до правоохоронних органів та прокуратури.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі