У Зеленського назвали причину, чому нардепу Козаку не вручили підозру

05 лютого 2021 Політика
Share Button
Фото: zik.ua
Федір Веніславський розповів про хід розслідування у справах Тараса Козака.

Нардеп з фракції “Слуга народу”, представник президента в КСУ Федір Веніславський розповів в ефірі каналу “Україна 24“, чому нардепу Тарасу Козаку, проти якого запровадили санкції, не вручили підозру у фінансуванні тероризму.

“Тут треба розмежовувати кримінально-правову складову і конституційно-правову складову. Рішення РНБО ґрунтується на законі про санкції. Цей закон має на меті забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності, інформаційної безпеки держави тощо. Кримінально-процесуальний кодекс і Кримінальний кодекс імплементують притягнення особи до кримінальної відповідальності. При цьому одне іншому абсолютно не заважає”, — сказав він.

Веніславський розповів, що досудове розслідування ще триває.

“За моєю інформацією, щодо пана Козака є кримінальні провадження, вони розслідуються. Але той Кримінально-процесуальний кодекс, який сьогодні діє, який називають “кодексом юриста Портнова”, він передбачає складні процедури діяльності органів досудового розслідування. І за бажання адвокатів досудове розслідування можна блокувати дуже тривалий час.

Я думаю, як тільки буде зібрано достатню кількість доказів конкретних дій пана Козака щодо вчинення кримінальних правопорушень, то Офіс генпрокурора оголосить про підозру”, — сказав він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення санкцій проти трьох українських телеканалів, а також їхнього власника — народного депутата Тараса Козака. Санкції, зокрема, передбачають анулювання ліцензії цих телеканалів.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі