У Зеленського пояснили наслідки його указу про відсторонення суддів КСУ

13 квітня 2021 Політика
Share Button
Олександр Тупицький
Президент Володимир Зеленський діяв у межах своїх повноважень, скасувавши укази про призначення суддями Конституційного суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Відставка двох суддів не ставить під сумнів ті рішення КСУ, де є їхні підписи.

Про це розповів на телеканалі “Україна 24” представник президента Володимира Зеленського у Конституційному суді України, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський.

Як зазначив Веніславський, діяльність Тупицького і Касмініна в КСУ “явно шкодить інтересам національної безпеки, територіальної цілісності й державного суверенітету України”.

“Указ президента про скасування указу президента-втікача Януковича набрав чинності 27 березня 2021 року, і лише з 27 березня Тупицький і Касмінін втратили статус судді Конституційного суду України. Усі рішення, які КСУ ухвалював за їхньої участі, сумнівів не викликають і перегляду не підлягають… Указ президента-втікача Януковича втратив чинність 27 березня 2021 року”, – заявив він.

Як наголосив “слуга народу”, Зеленський у цій ситуації діяв “абсолютно в межах повноважень”, оскільки президент має право скасовувати акти президента.

Веніславський також повідомив, що Тупицький у КСУ отримував зарплату “в районі 350-400 тисяч на місяць”. На запитання, чи має суддя повернути ці гроші у зв’язку зі скасуванням указу про його призначення, представник Зеленського в КСУ відповів:

“Оскільки указ президента втратив чинність саме в березні, то питання про ті гроші, які він отримав, вже не підніматиметься”.

Як писало Діло, Тупицький скликав спецзасідання КСУ щодо свого звільнення.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі