У Зеленського пояснили, навіщо продовжувати воєнний стан одразу на три місяці

20 травня 2022, 02:02
Share Button
Фото: умовне
Воєнний стан продовжать одразу на три місяці, оскільки контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Також Рада може в будь-який момент скасувати воєнний стан.

Про це заявив представник президента в Конституційному суді Федір  Веніславський, якого цитує пресслужба “Слуги народу”.

 “З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює.

Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо”, — розповів Веніславський.

Він зазначив, що якщо менше ніж за три місяці вдасться звільнити Україну, то Рада просто скасує воєнний стан.

За його словами, є ще і юридична складова такого рішення. Коли президент вводить правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.

Раніше президент Володимир Зеленський запропонував продовжити термін дії воєнного стану та нові часові рамки проведення загальної мобілізації майже до кінця літа.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі