Учені довели, що масове вимирання тварин на Землі прискорюється

03 червня 2020, 12:56 Світ тварин
Share Button
Фото ілюстративне
Екологи зі США і Мексики кажуть, що на Землі триває шосте масове вимирання. Можуть зникнути сотні видів хребетних.

Про це повідомляє Новое Время.

Зникнення кожного виду впливає на наступний. Дестабілізовані екосистеми і ослаблені харчові ланцюги роблять виживання інших видів, включаючи людей, «менш гарантованим».

«Те, що ми зробимо, щоб впоратися з поточною кризою вимирання в найближчі два десятиліття, визначить долю мільйонів видів», — пояснює еколог Херардо Себальос з Національного автономного університету Мексики.

П’ять років тому Себальос керував дослідженням, в якому використовувалися консервативні оцінки, щоб виявити величезну розбіжність між звичайними («фоновими») темпами зникнення видів і потоком вимирань, які ми спостерігаємо сьогодні

Було встановлено, що середня швидкість зникнення видів хребетних (два випадки зникнення ссавців на 10 000 видів кожні 100 років) була значно меншою, ніж сьогоднішні втрати, які стали приблизно в 100 разів вище за останнє сторіччя.

Таким чином, ймовірно, явище масового вимирання розгортається прямо зараз, через «неспростовні» докази того, що недавні рівні вимирання вельми незвичайні в історії Землі.

«Ми можемо з упевненістю зробити висновок, що сучасні показники вимирання виключно високі, що вони ростуть, і що вони припускають масове вимирання — шосте в своєму роді за 4,5 мільярда років історії Землі», — пишуть автори роботи.

Тісна екологічна взаємодія видів, що знаходяться на межі зникнення, призводить до спільного вимирання..

За словами вчених, якщо за весь XX століття вимерло 543 види наземних хребетних, то за найближчі 20 років вимре близько 540 видів. Це означає, що темпи вимирання вже в 117 разів вищі від фонової швидкості і вищі, ніж власні оцінки дослідників п’ятирічної давності.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі