Ударні хвилі від виверження вулкану у Тихому океані досягли України

17 січня 2022, 14:20
Share Button
Супутникові знімки еруптивної колони вулкану Тонга
«Стрибки» атмосферного тиску зафіксували на приватних метеостанціях у Харкові, Дергачах, Сахновщині та Вертіївці.

Українські вчені зафіксували ударні хвилі від виверження вулкана в Королівстві Тонга, розташованого на півдні Тихого океану. Про це повідомляє Харківський регіональний центр із гідрометеорології.

Фахівці стверджують, що ударні хвилі від виверження обігнули нашу планету двічі.

“Ударні обігнули всю планету двічі! Підтвердженням цього є численні вимірювання цифрових барометрів у багатьох країнах. Чутливі датчики засікли стрибок щільності повітря (отже, і атмосферного тиску), що добре помітно на барограмах. Нижче на чотирьох графіках наведено «стрибки» атмосферного тиску на приватних метеостанціях нашої області: у Харкові, Дергачах, Сахновщині та Вертіївці. Амплітуда короткочасних коливань становила (1,2 – 1,8 мм рт. ст.). Перший стрибок зафіксований ввечері 15 січня близько 21 години за місцевим часом, тобто приблизно через 15 годин після найбільш потужної фази виверження. Вторинний стрибок тиску прийшовся на другу половину ночі 16 січня. Відстань від вулкана Хунга-Тонга до Харківщини становить 18 тисяч кілометрів, отже, ударна хвиля поширювалася зі швидкістю близько 1100 км/год.”.

Також українські полярники в Антарктиді зафіксували наслідки виверження вулкана. Воно викликало землетрус магнітудою 5-5,8 та цунамі, хвилі якого досягли навіть Антарктиди.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі