УГКЦ заявила про рейдерське захоплення Митрополичих садів у Львові

22 червня 2021, 21:39 Львів, Трафунки
Share Button
Фото із Фейсбуку
У рейдерському захопленні звинувачують Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Львівська Архиєпархія УГКЦ заявила про рейдерське захоплення Митрополичих садів. Представники Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення привезли до садів військову техніку.

Про рейдерське захоплення Митрополичих садів у вівторок ввечері, 22 червня, повідомив у Фейсбуці прессекретар Львівської архієпархії УГКЦ Павло Дроздяк.

«Інформуємо Вас, що сьогодні 22 червня 2021 р. зі сторони Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення була спроба рейдерського захоплення Митрополичих садів. Прикро, що до реалізації цих планів, використовують військовослужбовців і машини військової спецтехніки в час, коли країна перебуває в стані війни», – зазначив він.

Народний депутат від партії “За Майбутнє” Тарас Батенко закликав Президента Зеленського та правоохоронні органи втрутитись у ситуацію з рейдерським захопленням Митрополичих садів.

За його словами, зробили це цинічно й нахабно, використовуючи при цьому техніку та військовослужбовців.

“Навіщо державне підприємство, основною діяльністю якого є розповсюдження радіо- та телевізійних програм, зацікавилось ласою ділянкою в історичній частині Львова?

Ситуація вимагає негайного втручання Президента та правоохоронних органів до діяльності КРРТ. Хочу нагадати, що Митрополичі сади є невід’ємною частиною комплексу собору Святого Юрія, що, у свою чергу, охороняється законодавством України, як пам’ятка архітектури державного значення та належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Події, що розгортаються там сьогодні, не сприяють формуванню позитивного іміджу України, як держави, яка дбає про свою історію та культурну спадщину. Закликаю вище керівництво держави прийняти негайні міри до керівництва Концерну, а правоохоронні органи з’ясувати причину таких нахабних дій та притягнути до відповідальності причетних”, – зазначив він.

На зображенні може бути: на відкритому повітрі

Зазначимо, що Святоюрська гора – це великий комплекс довкола церкви Святого Юра. Сад навколо храму створили у 1762-1771 роках.

Церкві належить храм із подвір’ям, Митрополичі палати і невелика територія приватних Митрополичих садів, які розділяє історичний мур. Решта території садів перебуває у занедбаному стані. Територія Святоюрської гори з садами, належить до спадщини ЮНЕСКО.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі