Угорщина не постачає зброю Україні, щоб росія не обстрілювала угорців на Закарпатті – Сійярто

06 липня 2022, 13:00
Share Button
Фото: Associated Press
На Заході України проживають 150 тис. угорців.

Угорщина відмовилась постачати Україні західну зброю, щоб нібито не наражати на обстріли угорців, які живуть на Закарпатті. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю CNN.

“150 тисяч угорців мешкають у західній частині України. Очевидно, що у разі постачання нами зброї ці поставки будуть ціллю росіян для обстрілів. Ми не хочемо, щоб вони стріляли по регіонах проживання угорців. Ми маємо брати до уваги безпеку Угорщини та угорців”, – сказав Сійярто.

Він також заявив, що угорсько-українська частина кордону є безпечним місцем, а тому там нібито працює “Червоний Хрест”. Також Сійярто побідкався, що Угорщина прийняла велику частину українських біженців, проте цю державу критикують за відмову в постачанні зброї Україні. 

“Ми прийняли 630 тисяч біженців з України. Ми добре дбаємо про них, пропонуємо роботу тим, хто залишається надовго, і освіта для дітей. Ми не очікуємо, що хтось скаже спасибі угорцям. Але чекаємо на одну річ: не провокувати нас, не звинувачувати нас, не говорити про нас погано тільки тому, що ми прийняли одне рішення: не брати участь у доставці озброєння. Чому? Тому ми є сусідніми країнами. Для нас головна мета – не бути залученими до цієї війни будь-яким чином”, – сказав голова МЗС Угорщини.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі