Угорщина та Україна викликають послів через підписання угоди з РФ на постачання газу

28 вересня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна планує оскаржити угоду Угорщини та Росії щодо транзиту газу, в якій зі схеми постачання прибрали український газопровід.

Після цих слів угорський міністр закордонних справ Петера Сіярто на своїй сторінці в Фейсбук заявив, що у Будапешті викликають нашого посла.

Сіятро вважає, що Україна таким висловлюванням серйозно порушила суверенітет та інтереси національної безпеки Угорщини.

“Цей крок недружній після безлічі субсидій (вентилятори, медичне обладнання, догляд за солдатами, відпочинок дітей, фінансування інвестицій), які Україна отримала від нас… Зараз ми звернулися до посла України в МЗС”, – написав Сіярто.

Згодом речник українського МЗС Олег Ніколенко розповів виданню “РБК Україна”, що наша сторона також викликає угорського посла.

“МЗС України аналогічно запрошує посла Угорщини в Києві, аби донести нашу принципову позицію”, – повідомив Ніколенко.

За його словами, позиція України полягає в тому, що договір Будапешта та “Газпрома” підриває національну безпеку держави та енергетичну безпеку Європи. Також в МЗС переконані, що ця домовленість негативно вплине на україно-угорські відносини.

“Українська сторона вживатиме рішучих заходів для захисту національних інтересів”, – зазначив представник українського МЗС.

Як писало Діло, Угорщина підписала з Росією контракт про постачання газу в обхід України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі