Україна – друга в Європі за темпами поширення раку

07 червня 2020, 20:45 Здоров'я
Share Button
Фото: ілюстративне
На обліку в країні перебуває майже 1 мільйон людей з онкологічною патологією, які успішно пройшли лікування та знаходяться в стані ремісії.

Сьогодні, у Міжнародний день людей, які перехворіли на рак, про це повідомляє Центр громадського здоров’я України. У тих, хто поборов онкозахворювання є високий ризик розвитку ще одного злоякісного новоутворення, серцево-судинних захворювань, діабету і остеопорозу.

Щоб покращити реакцію організму на лікування, пришвидшити одужання, знизити ризик рецидиву і покращити якість життя, у Центрі радять дотримуватися правил здорового харчуванню, фізичної активності та уважно слідкувати за станом здоров’я.

Регулярно та відверто спілкуйтесь із лікарем. Після завершення лікування, пацієнти часто бояться, що рак може повернутися (рецидив). Для того щоб побороти страх і мати відчуття контролю над рецидивом, потрібно дотримуватись усіх рекомендацій лікаря та прислухатись до організму.

Обов’язково повідомляйте лікаря, якщо у вас з’явились нові симптоми, турбує біль, втома чи безсоння. Повідомте про ліки, вітаміни або трави, які приймаєте. Дотримуйтесь інструкцій щодо планових обстежень. Це допоможе виявити ранні ознаки нового або того ж раку, попередити інші супутні захворювання.

Варто також відмовитися від вживання алкоголю та шкідливих звичок. І  контрне забувати контролювати час перебування на сонці.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі