Україна і ЄС засудили перепис населення в окупованому Криму

15 жовтня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
В українському МЗС наголосили, що проведення перепису Росією спрямоване проти суверенітету й територальної цілісності України і є черговою спробою Кремля поширити на територію півострова дію російського законодавства.

Україна засуджує проведення Російською Федерацією всеросійського перепису населення на території окупованого Криму.

Відповідну заяву оприлюднило міністерство закордонних справ України у п’ятницю, 15 жовтня.

“Такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та є продовженням намагань легітимізувати спробу анексії тимчасово окупованого Криму, поширити на його територію дію російського законодавства.Закликаємо міжнародне співтовариство засудити проведення Росією всеросійського перепису населення на тимчасово окупованій території України, не визнавати і не використовувати його результати”, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що Європейський союз також засудив рішення Росії провести перепис населення в окупованому Криму.

«ЄС засуджує рішення Російської Федерації провести перепис населення на незаконно анексованій українській території Крим та місті Севастополь з 15 жовтня по 14 листопада та початок чергової призовної кампанії 1 жовтня», – йдеться в заяві речника Європейської Служби Пітера Стано, опублікованій 15 жовтня.

Служба розцінює дії Москви як спробу «легалізувати незаконну анексію Криму та ще більше підірвати суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах».

Зазначимо, перепис у Криму проводитиметься з 15 жовтня до 14 листопада.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі