Україна надіслала до Польщі письмову підозру ексголові “Укравтодору” Новаку

Share Button
Фото - з відкритих джерел
У Державному бюро розслідувань підготовали та направили до компетентного органу Республіки Польща письмове повідомлення про підозру для вручення колишньому в.о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України.

Як повідомляють на офіційному сайті ДБР, колишній міністр транспорту і водного господарства Польщі Славомір Новак підозрюється в умисному невиконанні службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, рішення та постанови суду, що набрали законної сили, та перешкоджанні їх виконанню (ч. 3 ст. 382 КК України).

За даними слідства, в.о. голови агентства упродовж 2017-2019 років умисно не виконував рішення місцевого суду та Верховного Суду України про поновлення на посаді начальника Служби автомобільних доріг в одній з областей України, активно перешкоджаючи їх виконанню.

Через це на Укравтодор накладено штрафи та попереджено вказаного посадовця про кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень.

3 вересня 2019 року виконавче провадження було завершено та направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів.

Натомість, наприкінці вересня того ж року посадовець за власним бажанням припинив свої повноваження в.о. голови Укравтодору та повернувся до Польщі, де був затриманий за вчинення ряду тяжких корупційних кримінальних правопорушень.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі