Україна оголошує у міжнародний розшук трьох “беркутівців”, яких віддала бойовикам

20 жовтня 2020, 21:08
Share Button
Фото BEZTABU.NET
Святошинський районний суд міста Києва оголосив у розшук трьох з п’яти колишніх бійців "Беркуту", яких Україна передала бойовикам під час обміну у грудні 2019 року.

Суд ухвалив рішення оголосити трьох колишніх беркутівців у міжнародний розшук. Тому, стосовно них трьох справу, яка триває вже п’ять років, зупинили. Щодо інших двох, які раніше повернулися до Києва після обміну, слухатимуть далі, інформує УП.

Прокуратура просила оголосити їх у розшук, посилаючись на те, що вони не з’являються і з ними неможливо встановити зв’язок. Захист стверджував, що підстав для розшуку немає. Суд погодився із прокуратурою.

Під час виступу на засіданні колишній “беркутівець” запевняв, що СБУ в кінці 2019 року благала їх погодитися на обмін з бойовиками. Інакше, за його словами, обмін би зірвався.

«Беркутівці» Тамтура і Маринченко 8 лютого 2020 року повернулися на підконтрольну територію України, а всі інші підсудні залишилися в окупованому Донецьку.

Прокуратура стверджує, що Янішевський, Зінченко та Аброськін, швидше за все, вже не на окупованих територіях Донбасу.

Прокурори також зазначили, що ці обвинувачені переховуються від суду. Адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська підтримує цю позицію і зазначає, що екс-беркутівців передали на окуповану територію, яка не має фактичного кордону з РФ, тому є всі підстави для оголошення у міжнародний розшук, пише «Громадське».

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі