Україна передала Німеччині літаком елітні авто Rolls Royce та Lamborghini у справі про шахрайство

15 листопада 2021 Життя
Share Button
Фото з Фейсбуку
Більшість учасників злочинної організації наразі викриті та затримані на територіях іноземних держав та в Україні.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила керівник Офісу генпрокурора України Ірина Венедіктова.

“Вихідними з міжнародного пункту пропуску «Бориспіль-аеропорт» в небо піднявся літак із елітними авто вартістю в понад 1 млн євро. Транспортні засоби передані Офісом Генерального прокурора компетентному органу Федеративної Республіки Німеччина на запит про надання правової допомоги у справі щодо масштабної міжнародної шахрайської схеми, пов’язаної із інвестуванням в неіснуючі фінансові продукти”, – йдеться в повідомленні.

Розслідуванням встановлено, що цей злочин організований громадянами України, а фактично був вчинений в Німеччині, Болгарії, Сербії та в інших європейських країнах. Більшість учасників злочинної організації наразі викриті та затримані на територіях іноземних держав та в Україні.

“Компетентними органами ФРН встановлено, що Lamborghini Aventador SJV вартістю 621 тис. євро та Rolls Royce Phantom вартістю 451 тис. євро є доказами того, що вони придбані за рахунок коштів, отриманих внаслідок шахрайських дій. На виконання запиту німецьких колег наші правоохоронці знайшли автомобілі та забезпечили накладення арештів на них в рамках міжнародного співробітництва. Найскладніший етап – їхнього транспортування до Німеччини”, – розповіла генпрокурор.

Вінедіктова повідомила, що відбулася перша з часу приєднання України до багатосторонніх конвенцій у кримінально-правовій сфері передача доказів у вигляді рухомого майна – автомобілів еліт-класу. Раніше іноземним країнам передавались вилучені з обігу речі, культурні цінності та інші докази.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі