Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією

30 червня 2022, 17:11
Share Button
Фото: умовне
29 червня Сирія оголосила про визнання "незалежності" псевдоутворень "ЛНР" та "ДНР", контрольованих росією. У середині червня президент Сирії Башар аль-Асад заявив, що розпорядився розпочати відповідну процедуру.

Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією без розриву консульських у відповідь на рішення визнати “незалежність” так званих “Донецької та Луганської народних республік”. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

У МЗС заявили, що рішення Сирії Україна розглядає як недружній акт, зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та міжнародного права.

“Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів в кремлі”, – зазначили у міністерстві.

Крім розриву дипломатичних відносин, Україна розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладання інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб.

“Наша позиція чітка – ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема і на дипломатичному фронті”, – сказав Дмитро Кулеба.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі