Україна стала одним із найбільших імпортерів турецьких апельсинів

06 лютого 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Експорт апельсинів з Туреччини в 2020 році виріс на 41% в порівнянні з попереднім роком — до $129 млн. У 2019 році Туреччина поставила за кордон апельсини на суму $91,3 млн.

Про це повідомляє Agravery.com.

«Туреччина експортувала апельсини в 2020 році в 60 країн світу. За звітний період провідним імпортером турецьких апельсинів стала Росія — $63,4 млн. У ТОП-3 імпортерів поряд з РФ увійшли також Ірак ($19,1 млн) і Україна ($15,3 млн)», — йдеться в повідомленні.

За словами Хайреттіна Учака, голови Асоціації експортерів свіжих фруктів і овочів Егейського регіону Туреччини, різкий стрибок попиту на цитрусові багато в чому пов’язаний з пандемією. Експорт цитрусових в цілому в 2020 році склав $933 млн, $347 млн з яких мандарини.

«Планується збільшення експорту апельсинів до $950 млн, якщо не буде змін в кліматичних умовах. Цитрусові з Туреччини в основному імпортує Росія. Нам потрібно знайти нові ринки і позбутися залежності від єдиного ринку. Через пандемію немає ярмарків. З відкриттям ярмарків ми створимо альтернативні ринки з окремими країнами, зв’язавшись з ними безпосередньо», — додав Хайреттін Учак.

Крім того, внутрішній попит на апельсини в цьому році також дуже високий.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі