Україна та Азербайджан підписали спільну декларацію про підтримку суверенітету

15 січня 2022, 10:09 Політика
Share Button
Фото: Офіс Президента
Йдеться про готовність надавати спільну підтримку територіальної цілісності двох країн у міжнародно визнаних кордонах та забезпечення стабільності у чорноморському та каспійському регіонах.

Президент України Володимир Зеленський та президент Азербайджану Ільхам Алієв 14 січня у Києві підписали спільну декларацію про поглиблення стратегічного партнерства. Церемонію підписання транслював Офіс президента України, передає “Бабель”.

“Ми підписали спільну декларацію між президентами України та Азербайджану. Нею закріплено готовність надавати обопільну підтримку суверенітету й територіальній цілісності наших держав у міжнародно визнаних кордонах, спільну протидію гібридним загрозам, прагнення забезпечити мир і стабільність у Чорноморсько-Каспійському регіоні та за його межами”, — заявив Зеленський під час брифінгу.

Також президенти обговорили низку питань безпеки, економіки та торгової співпраці, після чого між міністерствами та компаніями двох країн було підписано ще пʼять документів:

  • між Кабміном України та урядом Азербайджану — угоду про співпрацю у галузі безпеки харчових продуктів;
  • між міністерствами економіки — меморандум про взаєморозуміння з питань екстреної взаємодії у двосторонній торгівлі;
  • між Мінагрополітики України та Мінекономіки Азербайджану — меморандум про співпрацю в аграрній галузі;
  • між НАК “Нафтогаз” та державною нафтовою компанією Азербайджану (SOCAR) — меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі енергетики;
  • між Держгеокадастром та Мінекономіки Азербайджану — меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі земельних відносин, управління землями державної власності та державного земельного кадастру.

Зауважимо, Азербайджан та Україна разом із Грузією, Молдовою, Вірменією та Білоруссю входять до проєкту “Східне партнерство” — ініціативи ЄС, спрямованої на укріплення звʼязків між цими країнами. З червня 2021 року участь Білорусі у “Східному партнерстві” було призупинено.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі