Україна увійшла у ТОП найнещасливіших країн світу

13 січня 2021 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Про це йдеться у міжнародному дослідженні Gallup International (EoY). Це щорічна традиція, започаткована та розроблена під головуванням доктора Джорджа Галлапа в 1977 році. Цього року воно було проведено у 41 країні світу.

В Україні дослідження проведено Фондом Демократичні  ініціативи спільно з Київським міжнарожним інститутом соціології.  Опитування проведено на початку грудня 2020 року.

  • Більше двох із п’яти (43%) опитаних вважають, що наступні дванадцять місяців будуть кращими за попередні, 24% – що будуть гіршими та 26% – такими ж. Песимізм найвищий у Гонконгу (57% – що стане гірше), тоді як оптимізм найсильніший в Азербайджані (73% – що стане краще). Натомість, 37% українців вважають, що 2021 рік буде кращим, ніж попередній.
  • Це результати найдовшого у світі глобального опитування, проведеного в 1979 році Gallup International. Охоплюючи понад 40 країн та розмовляючи з понад 38 000 дорослими, результати також показують, що, будучи більш оптимістичним щодо 2021 року, дане відчуття не поширюється на думки щодо розвитку світової економіки. Як удар для багатьох підприємств прозвучить те, що  споживчі витрати наступного року, ймовірно, будуть невеликими. Приблизно кожен другий (46%) вважає, що 2021 рік буде роком економічних труднощів, і лише 25% вважають, що це буде рік економічного процвітання.
  • У цілому саме громадяни ЄС рухають цей песимізм; оскільки пандемія в багатьох країнах ЄС не свідчить про те, що вона перебуває під контролем, 63% вважають, що наступний рік буде економічно складним. Україна теж не плекає надію щодо стану економіки, тому 51% вважають, що наступний рік буде роком економічних труднощів.
  • Однак, незважаючи на економічний песимізм, щастя, очевидно, просвічує крізь нього.Більше половини (54%) респондентів країн, де проводилось дослідження, відповіли, що вважають себе щасливими, лише близько одного з десяти (14%) кажуть, що вони нещасні. Трохи більше четвертої частини опитаних (31%) вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний, середній індекс становить 40%.
  • В Україні він дещо нижчий, ніж у світі в цілому (нижчий так званого «світового індексу щастя»), крім того Україна демонструє різке падіння порівняно з минулим роком: у 2019 33%, у 2020 році 14%.  Втім цей індекс все ж вищий, ніж у 2018 році (тоді він був 8%).
  • Примітно, що кількість щасливих (49%) все ж більша за кількість нещасливих (35%), кількість щасливих за рік практично не змінилася, падіння індексу щастя відбулося через зростання кількості нещасливих.

Таблиця з сайту Фонду Демократичні інціативи. Правопис збережено.

Повне дослідження можна прочитати на сайті Фонду Демократичні  ініціативи.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі