Україна вперше за час незалежності ухвалила зовнішньополітичну стратегію

30 липня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Україна вперше з моменту відновлення незалежності ухвалила стратегію зовнішньополітичної діяльності.

Про це на виїзному засіданні Ради національної безпеки і оборони в Краматорську заявив міністр зовнішніх справ Дмитро Кулеба 30 липня.

Сьогодні відбулася історична подія – вперше за 30 років незалежності Україна отримала чітку зрозумілу і змістовну стратегію зовнішньополітичної діяльності. Попередні 30 років зовнішня політика теж існувала, але через відсутність стратегічного, продуманого підходу ми мали “хитання”, стрибки з одного боку в іншу і недостатню ефективність роботи на ряді напрямків. Завдяки прийняттю цієї стратегії сьогодні ми зможемо ці проблеми усунути”, – сказав Кулеба на брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України в Краматорську в п’ятницю”, – заявив міністр.

Він зазначив, що головною метою зовнішньої політики в стратегії визначено «утвердження України в світі як сильної та авторитетної європейської крани».

Кулеба перелічив шість пріоритетних напрямків, вказаних у документі:

  • забезпечення суверенітету та територіальної цілісності України
  • протидія агресивній політиці Російської Федерації
  • курс на членство в Євросоюзі та НАТО
  • просування українського експорту і залучення інвестицій
  • захист прав та інтересів громадян України за кордоном
  • просування позитивного іміджу України в світі

Загалом, за словами Кулеби, стратегія містить 254 пункти, які можна поділити за трьома основними темами: активна участь України в міжнародній політиці, формування безпекової архітектури в Україні, регіоні та світі, а також створення «нових економічних можливостей».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі