Україна вийшла з третьої хвилі пандемії – МОЗ

07 травня 2021 Здоров'я
Share Button
Фото ілюстративне
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу.

Про це повідомив Степанов у Facebook

“Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться  засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область”, – написав Степанов.

Степанов зазначив, що лікарі щодня з жахом повідомляли нові подробиці перебігу південноафриканського штаму вірусу й складність лікування та одужання.

“На превеликий жаль, на цій ковідній війні не обійшлося без втрат. Третя хвиля забрала найбільше життів проти перших двох. Адже величезна кількість хворих спровокувала велику кількість смертей. Вірусу було байдуже кого забирати – чи молодого чоловіка 37-ми років, який вів правильний спосіб життя й займався спортом, чи літніх людей”, – написав він.

За даними міністра, вірус перші тижні розвивався шаленими темпами: найпіковішими періодами були кінець березня та початок квітня. Окремо він зазначив про дефіцит кисню – не витримували навіть потужності Львівського хімічного заводу.

“На піку епідемії в лікарнях були 44 тисячі пацієнтів, які перебували на кисневій терапії. А ще рік тому потужності всієї країни складали всього 3,5 тисячі ліжок”, – нагадав голова МОЗ.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі