Україна з партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників ОРДЛО на Радбезі ООН

02 грудня 2020 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Україна разом з партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників ОРДЛО в Радбезі ООН за допомогою формату Арріа.

Про це повідомив український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Засідання будуть бойкотувати не тільки Україна, а й США, Велика Британія, Франція, ФРН, Естонія та Бельгія. Тобто всі, крім РФ, країни-учасниці ОБСЄ, що входять сьогодні в Радбез. Це важливий сигнал, адже ОБСЄ бере участь у переговорному процесі в рамках ТКГ”, – сказав він в коментарі Інтерфакс-Україна, пише НВ.

Кулеба додав, що російську акцію навіть не транслюватимуть на офіційних ресурсах ООН.

“Це чітка відповідь на спроби РФ маніпулювати міжнародними майданчиками і форматами для поширення своєї пропаганди. Я вдячний партнерам, зокрема Німеччині та Франції як учасникам Нормандського формату, за міцну солідарну позицію в підтримку України”, – резюмував міністр.

Напередодні прес-секретар постпредства Росії при ООН Федір Стржижовський в коментарі ТАСС повідомив, що 2 грудня Рада безпеки ООН проведе спеціальне засідання з ініціативи РФ за участю представників «Л/ДНР». Він уточнив, що зустріч повинна пройти по формулі Арріа і носитиме неформальний характер.

Засідання за формулою Арріа носять характер неформальних конфіденційних зустрічей, які дозволяють членам Радбезу ООН проводити в приватному порядку відвертий обмін думками з використанням гнучких процедурних рамок.

У лютому-березні 2014 року Росія після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича провела спецоперацію з окупації Криму, інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій області і пішла на пряме військове вторгнення в серпні 2014 і лютому 2015 років.

Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима і озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію в складі кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистських елементів.

В результаті російської агресії загинули понад 10 тисяч українців, більше 20 тисяч отримали поранення, 1,8 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами.

Країни Заходу (ЄС, США, Японія) у відповідь на агресію РФ проти України ввели секторальні і персональні економічні антиросійські санкції.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі