Україна заявила, що чекає від НАТО виконання обіцянки

16 травня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Україна буде на порядку денному саміту НАТО в Брюселі, запланованому на 14 червня. Київ очікує від Альянсу виконання обіцянки 2008 року щодо надання Плану дій членства в НАТО.

Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, пише “Україна 24”.

“Чимало союзників уже підтвердили, що Україна буде на порядку денному. Минуло вже 13 років з часу Бухарестського саміту, на якому було вирішено, що Україні і Грузії в майбутньому буде надано членство. І зараз ми в такій ситуації, що наполягаємо на виконанні цієї обіцянки. Наша позиція полягає в тому, що дана обіцянка закріплена, і на наступному саміті вона буде підтверджена, і заява цього саміту прокладе дорогу до ПДЧ”, – зауважила віцепрем’єрка.

За словами Стефанішиної, зараз опрацьовується формат, за яким Україна може бути фізично залученою до цих обговорень.

“Наступного тижня я буду в Брюсселі на зустрічі послів, керівництва Альянсу, аби виробити цей формат. Але, звичайно, дійсно важливо мати контакт і отримати відповіді, щоб Україні надали План дій щодо членства”, – сказала вона.

Стефанішина додала, що США “підтримують ідею членства України в НАТО і надання в найближчому майбутньому ПДЧ для України”.

“Тож ми не розчаровані. Ми вважаємо, що перед нами відкривається історичне вікно можливостей з політичною підтримкою всередині країни, підтримкою з боку населення, ключових лідерів, країн НАТО. І, звичайно, майбутня стратегія НАТО 2030 має містити підтвердження політики відкритих дверей”, – заявила віцепрем’єрка.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі