Українець розповів про стан карантину в Словаччині

17 листопада 2020 Світ
Share Button
Фото ілюстративне
Житель Кривого Рогу Дмитро Остапов розповів про своє перебування у Словаччині та стан карантину в країні.

Про це повідомили у Mukachevo.Net.

Дмитро Остапов розповідає, що 24 жовтня у Словаччині було оголошено перший день, так званого, локдауну. Першим чином потрібно було зареєструватися на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я для проходження карантину та здачі аналізів.

Попри те, що у Братиславі були пусті вулиці – супермаркети працювали. Люди спокійно могли придбати харчові продукти. Крім цього Дмитру вдалося придбати й сім-картку, щоб залишатися на зв’язку.

Карантин в Словаччині триває 5 днів з обов’язковою здачею ПЛ-тесту на останній день. Цікаво, що на 3-день карантину приходить смс-повідомлення на номер, який лишаєш при реєстрації, де чітко вказана адреса місця здачі аналізів, а також спеціальний код для подальшої ідентифікації цього ж аналізу.

Вже у сам день проведення Дмитро поїхав на здачу аналізів у назначений час. Це була стоянка за стадіоном у Братиславі. У спеціально відведеному місці стрічкою було розроблено схему черги. За порядком навкруги слідкували військові.

Цікаву відмітку зробив українець, що він був єдиний на стоянці з українськими номерами на автомобілі. Уся частина людей, які прийшли здати тести були словаками. Та національність Дмитра не позначилася ні на якості відбирання аналізів, ні на ціні, а це – безкоштовно.

Коли підійшла черга Дмитра, то до нього підійшов медичний представник у захисному костюмі, знайшов його код у записі й вже через декілька хвилин у нього опинилася видрукована медична картка з усіма даними. З цією карткою треба було пройти у зону здачі тесту. Там сиділо 2 людини в захисних костюмах. Попросили взяти серветку для носа і підготуватися до тесту. Один із лаборантів продезінфікував руки так, аби Дмитро це бачив. Взяли забір аналізів, забрали картку і відпустили.

Вже на наступний день прийшло повідомлення на телефон із результатами тесту. На електронну адресу прийшло “привітання” з негативним результатом. Такий результат дає право виходити на вулицю і відвідувати магазини.

Дмитро жив в центр Братислави. Кав’ярні та громадські їдальні працювали, але лише із терасами на свіжому повітрі. Магазини також усі працювали, але в них пускали лише з маскою, результатом тесту та дезінфекцією рук при вході.

В магазині маску потрібно носити строго за правилами. Інакше охорона дасть зауваження, або взагалі виведе людину з закладу.

Що ж стосується масок, то словаки до цього відносяться дуже серйозно. Дмитро розповідає, що вже після того, як приїхав до рідного Кривого Рогу, то був шокований, що люди нехтують цими правилами. Крім цього, на вже на українському кордоні був змушений здати повторний ПРЛ тест за 1200 гривень.

На думку українця словаки більш організовані та свідоміші.

У підсумку локдаун у Словаччині тривав два дні, адже за цей час було протестовано 93% населення. Було організовано 5 тисяч точок здачі тестів. Військові контролювали порядок, а медикам допомагали волонтери. Тим людям, хто здавав тести 30 та 31 жовтня менш ніш за годину оголошували результат. Для цього були організовані спеціальні виїзні лабораторії.

У підсумку такі міри дозволили країні швидше приступити до нормального ритму життя. Виявлені хворі були відправлені на обсервацію, разом із контактними особами. Так само тестування було проведено і на наступні вихідні у листопаді. Цей тест показав, що кількість інфікованих в країні знизилася.

Дмитро був приємно вражений такою організацією у сусідній країні і вважає, що українцям потрібно переймати цей досвід.

Нагадуємо, що раніше “Діло” повідомляло, що Словаччина тестуватиме на кордоні українців та проводить масове тестування свого населення.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі