Україні подарують картину “Свята Варвара”. Фото

22 травня 2021 Культура
Share Button
Фото: Олександр Ткаченко
Наприкінці травня цього року в Україну зі Швеції прибуде картина "Свята Варвара" XVIII ст.

Про це повідомив Міністр культури України Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

ЇЇ подарував Україні громадянин Швеції, доктор медицини і філософії, почесний професор Сальгренської медичної академії Гетеборзького університету Торе Хальстрем.

Цей дарунок надзвичайно символічний для України, особливо в часи збройної агресії РФ. Адже Свята Варвара вважається покровителькою артилеристів, саперів, військових інженерів, ракетників, металургів, гірників, шахтарів.

Професор Торе Хальстрем, що володіє картиною «Свята Варвара» з 1994 року, вирішив подарувати її Україні, тому що саме у соборі Святого Володимира у Києві зберігаються мощі Святої Великомучениці Варвари. 

Картина «Свята Варвара» буде занесена до фондів одного з найкращих зібрань європейського живопису в Україні – Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Передача картини саме до цього музею має ще й символічне значення, адже Варвара Ханенко шанувала свою покровительку – Святу Варвару і збирала художні твори з її зображенням.

Україна високо цінує намір професора Торе Хальстрема і висловлює слова щирої вдячності за такий шляхетний вчинок. При атрибуції та експонуванні картини «Свята Варвара» буде зазначатися ім’я дарувальника – професора Торе Хальстрема.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі