Українська вакцина від коронавірусу: на що вистачить грошей від уряду

29 жовтня 2020 Відео, Здоров'я
Share Button
Фото: ілюстративне
150 мільйонів гривень, обіцяні урядом України Зеленський заявив, що готовий на собі випробувати українську вакцину від COVID-19 на створення вакцини від коронавірусної хвороби COVID19, вистачить на те, щоби тільки довести прототип до клінічних випробувань. Про це розповів представник компанії-розробника, доктор біологічних наук Микола Співак.

Далі спробують залучити інші країни. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

За його словами, компанія ще не отримувала державних грошей і чекає, доки з нею підпишуть меморандум.

“Це може вистачити тільки на підготовку – проведення, завершення доклініки і на першу фазу. – Україна не зможе виділити мільярд доларів, щоб довести вакцину до фіналу. – Не зможе. – То скажіть, на який результат ви розраховуєте? – Я ж вам сказав: ми працюємо з вченими багатьох країн. Я як науковець підтримую зв’язки”, – сказав журналістам Микола Співак.

Минулого тижня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що за рік в Україні вже може бути власна вакцина від коронавірусу. І фінансування бере на себе держава в обсязі 100-150 мільйонів гривень.

Тоді експерти галузі таку заяву розкритикували, адже світові розробники вакцин говорять про витрати в понад мільярд доларів, аби довести препарат до фінальної стадії.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі