Українська вчена стала другою жінкою у світі, яка отримала престижну Філдсівську премію з математики

05 липня 2022, 15:52
Share Button
Фото: IMU / Matteo Fieni
У математиці ця нагорода прирівнюється до Нобелівської премії, на додачу переможець отримує 15 тисяч канадських доларів.

Українка Марина В’язовська отримала найпрестижнішу математичну нагороду – медаль Філдса, яку вручають раз на чотири роки. В’язовська, яка народилася і виросла в Києві, стала другою жінкою в історії, яка отримала цю премію, розповідає The Guardian.

Українка отримала нагороду за розв’язання задачі з пакування куль у восьмивимірному просторі. Вона також зробила внесок у розв’язок пов’язаних задач, а також задач з інтерполяції в аналізі Фур’є.

Марина є випускницею КНУ ім. Тараса Шевченка, нині працює в Федеральній політехнічній школі Лозанни (Швейцарія). Вона стала першою громадянкою України і другою українкою в історії премії після Володимира Дрінфельда, який отримав медаль Філдса в 1990 році, а після розпаду СРСР емігрував до США.

Цьогорічний Міжнародний конгрес математиків мав пройти у Санкт-Петербурзі, однак через повномасштабне вторгнення Росії в України його перенесли до Гельсінкі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі