Пам’ятника Франку в Мадриді наразі не буде

16 січня 2020 Культура
Share Button
Бюст Івана Франка у Відні. Фото з відкритих джерел
Об’єднання асоціацій українців в Іспанії не перестає боротися за встановлення пам’ятника українському Каменяреві у Мадриді.

Та скидається на те, що українцям доведеться запастися терпінням, адже в листі від керівниці відділу громадського мистецтва Генерального управління культурної спадщини мерії Мадрида йдеться, що неподалік посольства України ухвалено встановити пам’ятник відомій українській поетесі Лесі Українці.

Тож в найближчій перспективі задоволення прохання українців в Іспанії щодо спорудження пам’ятника Франку виглядає примарним.

Також активісти громади звинувачують посла Анатолія Щербу в ігноруванні сприяння вирішення цього питання. Про це йдеться, зокрема, у дописі діаспорян у фейсбуці.

‘Об’єднання асоціацій українців Іспанії для монументалізації Івана Франка’ отримало листа від мерії Мадриду, що…

Gepostet von Iván Frankó: iniciativa cultural am Donnerstag, 16. Januar 2020

Об’єднання асоціацій українців Іспанії для монументалізації Івана Франка отримало листа від мерії Мадрида (нижче – переклад українською).

Мова – щодо відповіді на наше нове звернення та повторну подачу пакету документів, надісланих з приводу зміни влітку 2019 року мера Мадрида та правлячої партії, за результатами останніх місцевих виборів.

Читайте також: Франко дивує навіть за сотню літ після смерті: цікаві факти про перекладацьку діяльність письменника

З приводу отриманої відповіді управа зазначеної громадської спілки робить такі висновки:

  1. Можливість спорудження в Мадриді пам’ятника Іванові Франку унеможливлена в найближчому майбутньому особисто Послом України Анатолієм Щербою та першим секретарем посольства в Іспанії Віктором Харамінським. Тепер – остаточно, про що ми застерігали ще на початку минулого року, в скарзі (детальніше тут) до Міністерства закордонних справ України, формально розглянутою в Управлінні закордонного українства МЗС України.
  2. Натомість, на ініціативу посольства (до речі, самовільну та негласну – без обговорення цього питання з представниками української громади, для прикладу, на вже звичних періодичних зборах), з’явиться теж втішна можливість спорудити пам’ятник Лесі Українці, – хоча наразі й без розуміння того, як це реалізовуватиметься на практиці.
  3. Незважаючи на ганебну протидію, яку зазнала ця широко підтримана українська громадська ініціатива особисто з боку теперішнього керівництва посольства України, Об’єднання асоціацій розгляне можливість продовжити роботу над тим, аби в столичному регіоні Іспанії, разом із парком ім. Тараса Шевченка в місті Алкалі-де-Енарес та майбутнім пам’ятником Лесі Українці в Мадриді, українські національні постаті були представлені тріадою – з подальшою монументалізацією Івана Франка в іншій місцевості. Однак, як і з попередньою спробою в Мадриді, без офіційної підтримки з боку України, шанси цього нового наміру – сумнівні.

 

Переклад листа: «Щодо вашого прохання встановити пам’ятник видатній постаті літератора Івана Франка в місті Мадрид, маємо подякувати за вашу пропозицію та повідомити, що на даний час неможливо задовольнити ваше прохання через причину, що зазначається нижче.

Нещодавно було прийнятe рішення схвалити прохання саме посольства України про спорудження пам’ятника відомій українській поетесі Лесі Українці на малій площі перехрестя вулиць Сотільйо та Абубілья, названій її ім’ям, поруч із посольством України. Цей пам’ятник дозволить вшанувати іншу знамениту українську літераторку, а отже, українська культура отримає своє представлення в громадському просторі міста.

У будь-якому випадку вважаємо, що у майбутньому буде можливість ще раз оцінити вашу пропозицію, аби віддати належне цьому інтелектуалу (Іванові Франку), який доклався до поширення іспанської класичної літератури.

Начальниця відділу громадського мистецтва Генерального управління культурної спадщини мерії Мадрида».

Довідково.

Справа увіковічення Івана Франка в Іспанії триває уже кілька років. іншому.

Активісти громади звинувачують посла Анатолія Щербу в ігноруванні і навіть блокуванні ініціативи зі спорудження у Мадриді монумента Франку, тим часом посол не заперечує, що не докладав зусилля для спорудженням пам’ятника – ні Івану Франку, ні Тарасу Шевченку, ні комусь іншому.

Читайте також: У Львові підсвітили пам’ятники та храми

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі