Українські виробники скла зупинили роботу через ціни на газ

21 січня 2022, 16:50 Економіка
Share Button
Фото ілюстративне
Підприємства знаходяться на стадії банкрутства та повного закриття, Україна може втратити цілу галузь реальної економіки.

Про це повідомляє асоціація виробників “Скло України”.

“Через зростання вартості енергоресурсів три підприємства скляної галузі України вже повністю зупинилися, а решта перейшли в стадію технологічного простою, щоб не допустити повної зупинки печей. Адже повноцінне відновлення їх роботи після зупинки є вкрай проблематичним, фінансово затратним та фактично непосильним для українських виробників”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що підприємства скляної галузі України, на яких працює більше 12 000 осіб, стрімко стають збитковими й фактично знаходяться на стадії банкрутства та повного закриття.

“Україна може втратити цілу галузь реальної економіки та значно посилити власну імпортозалежність, що є прямими загрозами національній економічній безпеці держави”, – заявляють в Асоціації.

На думку виробників скла, вихід з ситуації полягає у комплексі заходів, у тому числі – через надання пільгової ціни на газ. Скловиробники пропонують:

  • підтримати підприємства скляної галузі України шляхом надання пільгових антикризових кредитів;
  • створити цільовий фонд для формування компенсаторів ціни природного газу на період дії кризової ситуації;
  • надати доступ підприємствам скляної промисловості до аукціонів з продажу природного газу по пільгових цінах;
  • застосування заходів нетарифного регулювання в вигляді неавтоматичного ліцензування операцій із ввезення на територію України виробів зі скла та введення антидемпінгового мита.

Нагадаємо, два підприємства Асоціації повністю спеціалізуються на переробці скла. Інші мають у своїх виробництвах відповідні потужні лінії.

Так, ЗАТ “Утиліта” займає лідируючі позиції на ринку України, як по заготівлі, так і по вторинній переробці склобою з часткою, що перевищує 60%.

ВЕО “Укрвторма” є найбільшою організацією в сфері поводження з відходами, в тому числі і склобоєм. До складу об’єднання входить 98 спеціалізованих заготівельних і переробних підприємства великого, середнього і малого бізнесу, що розташовані в усіх регіонах України.

ТОВ “Геон Рівер” спеціалізується на закупівлі склобою з усієї території України та на повторній його переробці.

Сумарно скляні заводи України здатні переробити у виробництві нового скла 800 тис. тонн склобою за рік. Але ці обсяги заповнити не вдається через дефіцит вторинної склосировини, тому щорічно переробляється тільки близько 300 тис. тонн.

За даними Асоціації, близько 8-10% усіх побутових відходів та сміттєзвалищах в Україні – скляні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі