Український бізнес планує скорочувати персонал та підвищувати зарплати

16 жовтня 2020 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Четвертий квартал поспіль керівники українських підприємств прогнозують зменшення кількості працівників у наступні 12 місяців. Скорочення персоналу прогнозують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім торгівлі, де не очікується змін.

Про це свідчать дані опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у IІІ кварталі 2020 року.

За даними опитування, лише 10,2% підприємств планують наймати нових працівників упродовж наступних 12 місяців. Скорочення персоналу передбачають 21,0% опитаних компаній. У підсумку негативний баланс очікувань – “мінус” 10,8% (у попередньому кварталі – “мінус” 17,3%).

На тлі прогнозів щодо скорочення працівників спостерігається суттєве посилення очікувань щодо зростання майбутніх витрат на оплату праці одного найманого працівника. Баланс відповідей – 52,1% (у ІІ кварталі 2020 року – 26,8%). Лише 3,6% компаній готові до зменшення зарплат.

Чергове опитування НБУ було проведено з 3 серпня до 3 вересня 2020 року серед керівників 696 підприємств. Опитування репрезентативне за основними видами і напрямами діяльності, розмірами підприємств за кількістю працівників.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі