Український провідник не пустив групу поляків на квадроциклах на Петрос. Відео

Олена Бажанська | 16 серпня 2021 Львів
Share Button
скріншоти з відео
В українських Карпатах на схилах Петросу українські туристи на чолі зі своїм провідником Юрієм Ліщиною самотужки зупинили групу поляків, які їхали заповідною зоною на квадроциклах.

Про це повідомляє «Діло».

Група поляків була у супроводі одного українця та прямувала на вершину Петросу. Гора розміщена у межах природоохоронних територій. Місцева влада ухвалила рішення про заборону джипінгу в заповідних територіях Карпат, аби запобігти знищенню природи.

На відео Юрій Ліщина перекрив собою стежку чоловікам на квадроциклах. Порушник, що їхав у колоні першим хамовито сказав українцю швидко зійти з дороги та пропустити його: «Spierdalaj», – кричав поляк. Натомість Юрій відповів, що це незаконно та наказав йому «Забирайся з моєї землі!». У результаті словесної перепалки відверто розлючені поляки крикнули «Аби ти до мене курва не приїхав» та, розвернувшись, поїхали геть.

Як розповів нашим журналістам герой відео, Юрій Ліщина, цей випадок трапився ще у липні. Після конфлікту на відео поляки справді зрозуміли, що були не праві та вже не повертались.

«Щоб не було проблем швиденько поїхали назад. На КПП в Квасах сказали, що нікого не пускають і вони заїхали з іншої сторони. Тому нажаль все так і закінчилось. Поспілкувавшись з працівниками заповідника під Говерлою, я розумію, що єдине, що вони можуть зробити – це не пустити таких людей. А право виписувати будь-які штрафи має поліція або офіційна служба охорони заповідника.В останньої тотально не вистачає кадрів і вони зосередженні на лісовозах. Але все ж багато працівників парку беруть по 100-200 гривень, виписують квиток і пропускають хоч на танку, аби платили», – каже знавець гір.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі