Богдан Буткевич

Богдан Буткевич

Журналіст

Українцем не народжуються – українцем стають

Богдан Буткевич | 28 червня 2021, 12:28 Думка
Share Button
Ілюстративне фото
Дуже сподіваюся, що доживу до внесення колись двох правок до нашої Конституції.

1. Носієм влади має бути зазначеним ніякий не уявний народ України, а УКРАЇНСЬКИЙ народ. Бути частиною якого може будь-хто, адже українцем не народжуються – українцем стають. Український народ – це політична нація, об’єднана єдиним мовним, культурним, історичним та інформаційним простором. Нам треба перестати боятися бути господарями у власному домі, без оглядки на думку тих, хто хоче щоб цього дому не було. Чи тих, хто вважає, що головною ознакою цього дому має бути наявність в ньому “олів’є”. Або тих, хто вважає, що українські цінності – це село.

2. Прописування в Конституції процедури позбавлення виборчих прав та статусу громадянина – як тимчасового, так і пожиттєвого. А також, введення як у країнах Балтії статусу “не громадянин”. Тобто, паспорт як документ, що засвідчує особу та накладає відповідні обов’язки є – а от прав громадянина нема.

Це – не тільки про тих, хто залишився в окупації, і кого ми когось повернемо до України. Але на українських умовах і з перевіркою того, чим ця людина займалася під час окупації.Це й про мільйони тих, хто досі так і не визначився, “кто я” (с) і прагне жити в якійсь не українській Україні. Хочеш бути “русским” в політичному сенсі в Україні? Ну, тоді поживи у статусі ” не громадянина”.

Дай Боже, скоріше звалиш назад до рашки. Звідки приїхала твоя мамаша-івановская ткачіха чи папаша-рабочій з Орєхово-Зуєво. Або нарешті зрозумієш, що українець – це не етнічна приналежність, але свідомий вибір відповідного світогляду. І якщо ти не хочеш його робити – держава як механізм примусу має тобі допомогти цей вибір нарешті зробити.

Не демократично? Нічого, демократію будемо будувати між своїх. А для чужинців, які не дають нам права на життя та власну державність – закон. В усій його суворості.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі