Українці масово здають «непотрібні» монети

05 жовтня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
За місяць українці обміняли в ПриватБанку 25-копійчаних монет на 4,2 млн грн.

А за один день 1 жовтня 2020 року абоненти ПриватБанку принесли в каси банку для обміну виходять з обігу 25-копійчаних монет на суму близько 900 тисяч грн, пише Itpedia.

При цьому, з 1 вересня по 1 жовтня 2020 року абоненти ПриватБанку принесли для обміну дрібниця на загальну суму 4,2 млн грн. Так, протягом місяця можливістю обміну в ПриватБанку виведених з обігу монет скористалися понад 27 тисяч клієнтів банку. Таким чином, в середньому кожен клієнт обміняв дрібниця на паперові гроші або зарахував себе на рахунок на суму 155 грн.

Раніше повідомлялося про те, як з 1 жовтня в Україні більше не можна розплачуватися монетами номіналом 25 копійок і банкнотами 1992 року випуску. Також в Нацбанку повідомили, що з 1 жовтня НБУ має намір вивести з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні і монети номіналом в 1 гривню старого зразка (золотистого кольору), які замінять новими “сріблястими” гривнями. Однак в Національному банку України додали, що їх не обов’язково міняти, так як їх просто не видаватимуть в банках після того, як вони туди потрапили.

При цьому, департамент закупівель і продажів НБУ виставив на аукціон 40 тонн монет, виведених з обороту. З 1 жовтня 2020 року через обороту будуть повністю виведені банкноти випуску до 2003 року, а також монета номіналом 25 копійок. Зазначені гроші перестануть бути платіжним засобом, а українці зможуть поміняти їх на нові гроші протягом 1 року в будь-якому українському банку.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі