Українці на самоізоляції можуть отримати соцдопомогу

09 грудня 2020 Здоров'я
Share Button
Ілюстративне фото
Перелік страхових випадків, за якими передбачено надання матеріального забезпечення, на період карантину розширено. Так, соціальну допомогу із тимчасової непрацездатності можуть отримати офіційно працевлаштовані українці, що перебувають на самоізоляцію через коронавірус, після подорожі за кордон або підтверджений контакт із хворим.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Міністерства юстиції у Фейсбуці, передають Українські новини.

У Мін’юсті пояснили, що застрахованим особам надається допомога по тимчасовій непрацездатності в формі  50% середньої заробітної плати (доходу)  незалежно від страхового стажу. При цьому  медики  в таких випадках можуть отримати  100%  середньої зарплати.

Перші п’ять днів непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця, далі – Фондом соціального страхування.

У разі захворювання дитини  у віці до 14 років листок непрацездатності отримує один з працюючих батьків.

В такому випадку Фонд соцстрахування оплачує такий листок, починаючи з першого дня хвороби, але не більше ніж 14 календарних днів. Однак, якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, тимчасового обмеження немає.

“Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини”, – сказано в повідомленні.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі