Українці протестують проти тарифів на газ. Фото

06 січня 2021 Життя, Фото
Share Button
Фото - Національна поліція
Люди перекрили траси державного та міжнародного значення у Полтавській та Чернівецькій областях.

У Полтавській та Чернівецькій областях спалахнули масові протести проти підвищення тарифів за транспортування “блакитного палива”. Люди скаржаться на завищені тарифи та махінації облгаззбутів із платіжками, повідомляє GreenPost.

Зранку 4 січня мешканці міста Лубни, села Засулля та сусідніх сіл Оржицького та Пирятинського районів перекрили трасу Київ – Харків. Усього на вулиці вийшло майже 300 осіб.

Протестувальники скаржилися про несправедливі, підвищені вдвічі тарифи за розподіл газу та вписані у платіжки зайві суми. Зокрема, споживачам, які опалюють житло газом, додатково нарахували по 299 кубометрів. Мітингарі вимагали передати функцію розподілу газу оселями у відання територіальних громад. О 12:20 акція протесту закінчилася, а рух трасою відновили.

За новими тарифами, які почали діяти з 1 січня 2021 року, мешканці міста Лубни мають сплачувати найдорожче серед усіх жителів України за доставку газу. Вартість транспортування до оселі одного кубічного метра блакитного палива для них – 2,45 грн.

Цього ж дня вийшли на мирну акцію протесту мешканці села Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області. Перекрили міжнародну трасу М-19 (Доманове-Порубне). Згодом зібралися під стінами сільської ради. Селяни склали та відправили президенту Володимиру Зеленському й прем’єр-міністру Денису Шмигалю звернення з вимогою розпустити  НКРЕ КП та переглянути тарифи на транспортування газу до домогосподарств.

6 січня жителі села Оршівка Чернівецької області перекрили трасу національного значення, що знаходиться на межі Чернівецької та Івано-Франківської областей. 30 мітингарів без упину рухалися пішохідним переходом та не давали проїхати автівкам.  Не пропускали навіть спецтранспорт. Вимагали переглянути тарифи за доставку газу.

Як повідомили у   патрульній поліції Чернівецької області, наразі на міжнародній трасі у районі села Оршівці Кіцманського району вже відновили рух.

Довідка

З 1 січня 2021 року газопостачальні компанії України підняли ціну на газ для населення. Наприкінці 2020 року НКРЕКП затвердила для газорозподільних компаній нові тарифи. Регулятор пояснив це необхідністю витрачатися на ремонт газової мережі та зростанням мінімальної заробітної плати. В результаті транспортування газу здорожчало від 6 до 110%.

Найнижчий тариф на транспортування блакитного палива зараз у столичного «Київгазу» – 0,31 грн за куб. м, а також у «Харківміськгазу» – 0,35 грн за куб. м, і «Кременчукгазу» – 0,39 грн за куб. м.

Найвищу вартість розподілу і транспортування газу отримали споживачі послуг компанії «Газовик» – 2,55 грн за куб. м, «Газопостачсервіса» – 2,46 грн за куб. м, а також споживачі «Лубнигазу» – 2,45 грн за куб. м.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі