Українці створили перший у світі військовий електромобіль-амфібію

22 лютого 2021 АвтоДіло
Share Button
Фото highlandsystems.me
Українці розробили перший у світі електромобіль-амфібію для військових.

Про це повідомляє Highlandsystems.me.

Зазначається, що цю модель розробив і виготовив конструктор, кандидат технічних наук з України Олександр Кузнецов та його команда. Електромобіль-амфібія має назву STORM.

Прототип автомобіля почали розробляти в Києві два роки тому. Він міг триматися на воді та пройшов успішні випробування на Дніпрі. Але в команди не було технічної та економічної можливості, щоб створити повноцінний зразок. Згодом українці переїхали в ОАЕ й в партнерстві з оборонною компанією Streit Group за п’ять місяців вони зібрали перший дослідний зразок.

STORM здатен розвивати швидкість на піску до 140 км/год і працювати без зупинок від 18 до 36 годин. Підзарядження електричного акумулятора в дорозі забезпечує дизельний генератор. Окрім того, він може рухатися на воді та витримувати хвилю в 1,5 м.

“На автомобілі броня фінського виробництва. Амортизатори, що витримують навантаження 65 тонн, ми замовили в Австралії. Електробатарею за нашими кресленнями виготовили в Китаї на тому самому заводі, де виробляють акумулятори для Tesla. Компанія в Шарджі для нас виготовила на замовлення гумові гусениці, міцніші і зручніші в експлуатації, ніж наявні аналоги”, – зазначив Кузнецов.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі