Українці в Польщі витратили вп’ятеро менше грошей у 2020 році

30 грудня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Через закриття кордонів та обмеження, пов’язані з пандемією, зменшилися витрати українців на покупки в Польщі.

Про це повідомляє Yavp.pl з посиланням на pulshr.pl.

У  третьому кварталі 2020 року витрати українців у Польщі склали 388 мільйонів злотих. Це в п’ять разів (!) менше, ніж за той самий період 2019 року. Тоді громадяни України витратили 2,1 млрд. злотих.

Минулого року українці залишили майже 8 мільярдів злотих у гаманцях польських підприємців. Цього року ця сума навряд чи перевищить половину минулорічних витрат.

Серед іноземців у третьому кварталі цього року найбільше витратили в Польщі громадяни Німеччини (4 млрд злотих), за ними чехи (850 млн злотих) і словаки (521 млн злотих). Українці опинилися на четвертому місці.

Але за витратами на одну особу все-таки на першому місці перебувають громадяни України, бо вони залишаються в Польщі довше. У третьому кварталі 2020 року українці витрачали в середньому 582 злотих на людину. Це на 185 злотих менше, ніж у минулому році. Німці зупинилися в своїх витратах на 470 злотих на людину, а чехи – на 313 злотих.

За даними Центрального статистичного управління, у третьому кварталі цього року іноземці з-поза меж ЄС купували в Польщі переважно непродовольчі товари, на які виділили 76,1% своїх коштів. 14,7% витратили на їжу та безалкогольні напої, на інші товари і послуги – 8,9%.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі