Українців закликають запалити свічки у пам’ять про жертв Голодоморів

27 листопада 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Ідея вшанування загиблих від голоду запалюванням свічки на підвіконні належить одному із головних дослідників трагедії Джеймсу Мейсу.

Український інститут національної пам’яті закликає 27 листопада о 16:00 приєднатися до загальноукраїнської акції “Запали свічку”, щоб вшанувати мільйони жертв штучних голодів, що здійснювали в Україні.

Про це повідомили на офіційній сторінці інституту у Facebook.

Зазначають, що ініціатива вшанування жертв Голодоморів запалюванням свічки на підвіконні належить досліднику трагедії Джеймсу Мейсу.

У 1981 році він опублікував перші матеріали про Голодомор. Після створення Комісії Конгресу США із вивчення голоду 1932-1933-го упродовж чотирьох років Мейс координував її діяльність. Хоч і не був її членом. Комісія зібрала майже двісті усних свідчень очевидців штучного голоду, влаштованого комністичним режимом у 1932-1933 роках. Джеймс Мейс написав звіт Комісії, який затвердив Конгрес, а отже став не лише науковим, а й політичним документом.

“Я хочу запропонувати … акт національної пам’яті, доступний кожному: в національний день пам’яті жертв 1933-го (четвертої суботи листопада) визначити час, коли кожен громадянин цієї землі, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих”, – казав Джеймс Мейс.

1993-го Джеймс Мейс переїхав до України і продовжив дослідження Голодомору.

“Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією Голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією Голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем”, – писав він у своїй колонці в газеті “День”.

Тож Український інститут національної пам’яті закликає 27 листопада о 16:00 приєднатися до загальноукраїнської акції “Запали свічку” і засвітити вогник пам’яті у кожній домівці як вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

Нагадаємо, День пам’яті жертв Голодоморів в Україні відзначають у четверту суботу листопада. Цьогоріч роковини припадають на 27 листопада.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі