УПЦ МП звинуватила в нападі росії попередню українську владу та ПЦУ

13 травня 2022, 08:19
Share Button
Предстоятель УПЦ МП Онуфрій
В Українській православній церкві московського патріархату занепокоєні тим, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про заборону їхньої церкви, а в деяких громадах це вже зробили на місцевому рівні.

Синод Української православної церкви московського патріархату заявив, що діяльність попереднього президента Петра Порошенка щодо здобуття Томосу й заснування української єдиної помісної церкви стали одним із приводів для вторгнення росії у 2022 році.

Про це йдеться у заяві синоду УПЦ МП від 12 травня.

“Замість єднання народу у прагненні до перемоги та відновлення мирного життя, в країні розпалюється внутрішній, релігійний фронт. Так, групою народних депутатів України, через надумані та свідомо неправдиві звинувачення, були подані на розгляд до Верховної Ради України законопроєкти про заборону діяльності нашої Церкви.

З сумом констатуємо, що усі ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства Петра Олексійовича Порошенка та руйнівної ідеології так званої Православної Церкви України. Переконані, що саме така діяльність попередньої влади та ПЦУ і стала одним з приводів військового вторгнення в Україну”, — зазначається в заяві.

Керівництво церкви наголосило, що всі парафії моляться за збереження української державності й настання миру, але внаслідок перемовин, а не збройного протистояння.

У заяві синоду зазначено, що заборона діяльності УПЦ МП буде “національним самогубством”, адже, мовляв, мільйони українців, котрі боронять Україну, належать саме до цієї церкви. 

Найближчим часом очільник УПЦ МП планує скликати зібрання за участю священиків, ченців і черниць, а також мирян, аби вирішити майбутнє церкви в таких умовах. 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі