Роман Співак

Роман Співак

голова правління у Всеукраїнська асоціація з питань енергозбереження

Уряд повинен розібратися за рахунок чого йде демпінг цін у Нафтогазі

Share Button
Фото: ілюстративне
Обіцяні з 1 лютого 6.99 грн за куб.газу споживачі будуть платити аж 10 березня.

Чомусь тихо промовчали, що з 10 лютого люди заплатять за спожитий газ у січні. І за ціною 9.90 грн за кубометр.
Плюс щомісячну абонплату (за транспортування). Тобто разом вийде майже 12 грн за куб.газу. Непогано за січень, коли йде максимальне споживання через низькі температури? Навар хороший. Ніхто не хоче втрачати гешефт. Навіть за місяць. Бо це мінімум 500-600грн різниці тільки на одному абоненту, який використовує газ для опалення. Це якщо 200 кубів споживання. Якщо більше, то цифри пропорційно більші.

А скільки всього сумарно по країні? Це можна просто порахувати по кількості абонентів, які використовують газ для опалення. Якщо б дійсно дбали в уряді про людей, то знизили б ціну негайно. Та зробили перерахунок вже за січень. Бо ще нічого не пізно. Адже показники за спожитий газ у січні люди будуть подавати з 1 по 5 лютого.

Не треба розказувати про ринок газу. Немає ніякого у нас ринку. Є монополіст Нафтогаз та десятки облгазів.
Особисто я змінювати ”шило на мило” поки що не збираюся. Мене наразі сервіс обслуговування Львівгаззбуту та Львівгазу повністю влаштовує. І нічого кращого у сервісі мені ”інший постачальник” наразі не запропонує.

Щодо цін, то тут розуміло, що завжди на початку нижчу ціну дають для заманювання клієнтів. А далі будуть доїти по повній програмі.Чудес не буває. Так як не вийшло чуда з введенням абонплати. На початку ціну знизили рівно на вартість абонплати, а потім почали піднімати і базову ціну і ціну абонплати. Бо апетит у монополістів приходить під час їжі. А гачок народ проковтнув.

То ж уряд повинен розібратися за рахунок чого йде демпінг цін у Нафтогазі, який продає газ тим самим ”поганим” облгазам. Та за рахунок чого вищі ціни не в одному, а у всіх облгазах. І не треба страшилок про Фірташа та ін.

Просто повинен бути наведений порядок з цінами та припинена ця газова вакханалія.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі