Уряд розподілив 1,4 млрд грн субвенції на розвиток НУШ

18 травня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Уряд розподілив понад 1 млрд 421 млн грн субвенції місцевим бюджетам на забезпечення загальної середньої освіти НУШ у 2021 році.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України, пише Освіта.ua.

Загальний обсяг субвенції на розвиток Нової української школи у 2021 році становить 1 млрд 421 млн 334,9 тисяч грн.

З них 1 млрд 21 млн 334,9 тис. грн – це видатки розвитку. За їх рахунок буде здійснено закупівлю засобів навчання та обладнання, зокрема комп’ютерного та сучасних меблів (для 1-х класів НУШ), для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти) на суму понад 986 млн грн.

Також буде здійснено закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання, пристосувань для навчальних кабінетів, засобів навчання, зокрема навчально-методичної та навчальної літератури, зошитів з друкованою основою, у тому числі їх електронних версій та з аудіосупроводом, для закладів загальної середньої освіти, що є учасниками всеукраїнського інноваційного освітнього проєкту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» на суму 35 млн грн.

Крім того, за рахунок 400 млн грн видатків споживання буде проведено супервізію (понад 26 млн грн) та підвищення кваліфікації педагогічних працівників (майже 374 млн грн).

Так, в інститутах післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності будуть удосконалювати професійні навички вчителі початкової школи (майбутніх 1-х класів), учителі закладів загальної середньої освіти, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти (зокрема пілотних закладів освіти).

Також кошти спрямують на підвищення кваліфікації вчителів, які викладають один чи декілька навчальних предметів (інтегрованих курсів) румунською або угорською мовами, за напрямом: формування предметних (галузевих) компетентностей державною мовою, та асистентів вчителів.

Окрім того, у межах понад 271 млн грн коштів субвенції здійснюватимуться видатки на оплату послуг з підвищення кваліфікації вчителів 5-11 (12) класів, замовниками яких є заклади загальної середньої освіти.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі